ניתוחי חיטוב הגוף

מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן (Abdominoplasty או Tummy Tuck) נועד כדי להסיר עודפי עור ושומן משיפולי הבטן. בעזרתו ניתן לצמצם את היקף הבטן, לעצב את פלג הגוף המרכזי, להעניק מראה צעיר יותר ולחזק את שריר דופן הבטן.

אילו סוגי ניתוחים קיימים?

ניתוח למתיחת בטן יכול להתבצע במספר שיטות, תוך התחשבות במצבו הגופני והרפואי של המטופל, לצורכיו ולציפיותיו מתוצאות הניתוח.
  • מתיחת בטן מלאה – באמצעות חתך בשיפולי הבטן מעל אזור המפשעה, מעצב את הבטן באמצעות הידוק שרירי דופן הבטן הרפויים. במהלכו ממקמים מחדש את הטבור על פני העור המתוח שבבטן

  • ניתוח מתיחת באן חלקי (מתיחת בטן מיני) – במהלכו מתבצעת מתיחה של הבטן התחתונה בלבד, ללא עירוב של אזור הטבור וללא תפירה של שרירים בבטן העליונה. הצלקת קטנה יותר וגם זמן ההחלמה מן הניתוח קצר יותר בהשוואה לניתוח הרגיל. ניתוח זה מתאים למטופלים שמעוננים לטפל בקפל בטני קטן שממוקם בשיפולי הבטן.

  • ניתוח אפרונקטומי – מיועד למטופלים עם עודפי עור גדולים ובעיית שומן. במהלכו מסירים את שיפולי העור העודף, בסמוך לטבור.

  • ניתוח שאיבת שומן – ניתוח זה מתאים למטופלים בעלי עור תקין ואסתטי שסובלים רק מעודפי רקמן שומן תת עורי בדופן הבטן.

  • מתיחת בטן היקפית - מתאים לכל מי שסובל מעודפי עור בדופן הבטן, הירך הצדית והעכוז. בניתוח זה נפטרים מהצלוליט בצדי הירך והעכוז מורם ונראה חטוב יותר, וגם קיים חיטוב ושיפור בבטן. הניתוח משפר באופן ההיקפי והטוב ביותר את מראה הגוף, ואת הצלקות ניתן להסתיר בקלות תחת הלבשה תחתונה. ניתוח זה משולב עם שאיבות שומן.

שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן הוא הפתרון האידאלי להעלמת קפלי השומן הבולטים מקווי הקימור הטבעיים של הגוף ומפריעות אסתטית. לאחר הסננת השומן בנוזל מיוחד, מבצעים בפשטות שאיבת שומן עמוק דרך חתכים קטנים ביותר.

שאיבות קטנות (למשל באזור המותניים והברכיים) ניתן לבצע בהרדמה מקומית עם או בלי טשטוש. שאיבות גדולות (למשל באזור הבטן) יש לבצע בהרדמה כללית.

ניתוח שאיבת שומן מתאים לכל מי שבגילאי 18 ומעלה שיש משקל סביר (כלומר שמותאם לגובהו) ועור באיכות טובה, ללא ריפיון או צלוליט, שמעוניין להחליק את עודפי השומן שבולטים מקווי הקימור הטבעיים של הגוף ומפריעים לו אסתטית. לנשים כדאי להמתין לאחר שהחליטה לסיים את לידותיה.

מתיחת זרועות

הגוף שלנו אינו מסוגל להתמודד עם ירידה במשקל ואיבוד מהיר של רקמות השומן. האלסטיות של העור משתנה בזמן שאנו עולים או יורדים במשקל, ולכן נוצרים עודפי עור ניכרים ולעתים גם פסי מתיחה לא אסתטיים, ולכן הירידה במשקל מלווה לעצים בתחושת תסכול ועוגמת נפש.

ניתוח מתיחת זרועות הוא האפשרות הטובה ביותר להיפטר מעודפי העור והשומן בזרועות, לאחר ירידה משמעותית במשקל. עיצוב הזרועות הוא מאוד אפקטיבי והעודפים, שלעתים נראים כמעין כנפיים, נעלמים ומחזיקים מעמד לאורך זמן, כל עוד המשקל נותר תקין.

במהלך שבוע-שבועיים אחר הניתוח קיימים כאבים. תחושת הכאב תגביל את תנועת הזרועות, שטפי דם עוריים, בצקות, נפיחויות וייתכנו שתרגישו גם שינויי תחושה בעור. תהליך הריפוי וההחלמה יכול להימשך מספר שבועות.

הרמת ירכיים

עם שינויי הגיל, מאבד העור את גמישותו, והופך לרפוי. גם לכוח הגרביטציה יש השפעה על אזור החלק הפנימי של היריכליים והתוצאה היא קפלי עור לא אסתטיים, שלעתים אף משתפשפים זה בזה בזמן הליכה או ישיבה, וגורמים לכאבים ואף לדלקות. קפלים אלה נפוצים גם בקרב אנשים שירדו במשקלם באופן דרסטי.
מטרתו של ניתוח לעיצוב, למתיחת ולהרמת ירכיים (thigh lift) היא להסיר עודפי עור מיותרים מאזור הירכיים ולהדק את העור הנותר. הניתוח מתבצע בשני אופנים (תלוי מהי כמות העור העודף):
  • ניתוח באמצעות חתך רוחבי באזור המפשעה – מתאים למטופלים שסובלים מעודפי העור שאינם גדולים ושמתרכזים בעיקר באזור פנים הירך יבוצע הניתוח באמצעות צלקת רוחבית באזור המפשעה בלבד.

  • ניתוח באמצעות חתך רוחבי באזור המפשעה ובחלקה הפנימי של הירך – למי שסובל מעודפי עור גדולים במיוחד. שיטה זו מאפשרת עיצוב טוב יותר של כל הירך.
לתיאום פגישת ייעוץ ולקבלת פרטים נוספים, יש לפנות אל המרפאה: 052-8143888.